Links

Przykład - Kraków

Karolina mieszka w Krakowie od 11 lat. Oto jej rekomendacje z restauracjami oraz ciekawymi miejscami poza szlakiem w Krakowie.

Rekomendacje Karoliny:

Suwayda streetfood

Syryjski streetfood na krakowskim Kazimierzu to moim zdaniem najjaśniejszy punkt na krakowskiej gastro scenie. Rami, założyciel miejsca, nie wymyślił jego menu – zrobiły to ulice jego rodzinnej Suwaydy, Damaszku i innych syryjskich miast, dlatego kuchnia domowa sprawnie miesza się tu z uliczną. Gotują rzetelnie, nie majstrują przy oryginalnych przepisach.

Kiełbaska z Nyski

Jeśli miałabym wskazać główne symbole Krakowa to byłby to obwarzanek i kiełbaska z Nyski. Każdego dnia z pominięciem świąt przy Hali Targowej parkuje niebieska Nyska. Grillujący przy niej dwaj Panowie to byli taksówkarze, którzy od 1991 roku raczą nocnych marków (głównie imprezowiczów) swoim kiełbaskami, stąd też godziny ich urzędowania to 21 – 3 rano. Obowiązkowy punkt do odhaczenia w Krakowie!

Dębniki

Ta krakowska dzielnica to właściwie miasteczko wewnątrz dużego miasta. Może nie znajdziecie tu fantastycznych zabytków czy zapierających dech w piersiach atrakcji, ale Dębniki mają taki swój klimat pełen uroku, ciepła i wyjątkowego powiewu historii i kultury. Nie brakuje tutaj ciekawych kawiarni, barów czy sklepów z ekologiczną żywnością. Dobrze jest się tutaj powałęsać.

Winnica Srebrna Góra

Winnica Srebrna Góra leży u stóp klasztoru O.O. Kamedułów na Bielanach. Jest jedną z największych winnic w Polsce, malowniczo położoną w dolinie Wisły. Lubię ich młode wino tzw. świętomarcińskie związane ze świętem patrona winiarzy. W słoneczny dzień warto wybrać się na spacer po okolicy i złapać butelkę wina na wieczór.

Zalew Bagry

Popularne miejsce wypoczynku i rekreacji. Znajdziecie tu plaże, kąpieliska, przystanie żeglarskie (mazurski klimat w Krakowie), a także liczne bary i restauracje, w tym Shuvary Park, NaBagry Food Park czy Tawernę Horn. Można tu również uprawiać sporty wodne m.in. windsurfing, ja szczególnie polecam jednak wynająć SUP-a czy kajak i popływać po zalewie o zachodzie słońca.

Po publikacji:

Dział "Partner miejsca poleca" z rekomendacjami Karoliny
Krótkie bio Karoliny

Zobacz na stronie: